Genel

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

Seo uyumlu makale, web sitenizin stratejisinin önemli bir parçasıdır. Sitenizin ve blogunuzun Google, Yahoo, Bing ve diğerleri gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, Majestic ve Ahrefs gibi dizinlerden gelen bağlantıların yanı sıra diğer web siteleri tarafından geri bağlantı olarak kullanılabilecek kaliteli içerik oluşturmanız çok önemlidir. herhangi bir sayfayı / web sayfasını dizine eklediklerinde Google tarafından sıralama faktörleri olarak kabul edilir, bu nedenle gelişmiş bir anahtar kelime araştırması yapılmazsa, sıralama alma şansı kaybolacaktır! Peki oluşturduktan sonra neye ihtiyacımız var? Çabalarımızdan daha iyi sonuçlar almak için algoritmaların nasıl çalıştığı hakkında doğru teknik bilgiye ihtiyacımız var!

Giriş yazın: Makaleyi yazmadan önce bir anahtar kelime tanımlayın

Seo uyumlu makale yazmanın ilk adımı anahtar kelimenizi belirlemektir. Bu, makalenizin konusunu tanımlayan kelimeler için beyin fırtınası yaparak ve ardından bu kelime için uygun bir eşanlamlı bularak yapılabilir.

Bir sonraki adım, anahtar kelimeyi ilk paragrafta mümkün olduğunca çok kullanarak tanımlamaktır. Örneğin, internetten yeni mobilya satın alma hakkında bir makale yazıyorsanız ve Google’da (veya Bing’de) “ikea” veya “mobilya satışı” araması yapan kişilerin, sonuç sayfalarında yanlarında görüntülenen AdWords reklamlarıyla terim sorgularını arattıklarında bu içeriği görmelerini istiyorsanız:

Başlık, okuyucunun içeride ne tür bilgiler bulacağını tam olarak tanımlamalıdır; bekledikleri şeyle eşleştiğinden emin olun! Aynı anda açıklanan iki farklı şey arasında herhangi bir karışıklık varsa (örneğin: “Nasıl…” ile “Neye ihtiyacım var?”), birinin diğeriyle eşleştiğinden emin olun, böylece okuyucular oradan nereye gitmeleri gerektiğini bilirler.”

Tanımlanan anahtar kelimeyi makale girişinize ekleyin

Makalenizde anahtar kelimeyi kullandığınızdan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Tanımlanan anahtar kelimeyi makale girişinize ekleyin.
  • Anahtar kelimeyi makale başlığında kullanın. İlk göreceğimiz yer burasıdır, bu nedenle görünür olduğundan ve okuyucuların bulmasının kolay olduğundan emin olun! (“SEO uyumlu makale” ifadesinin ne anlama geldiğini veya bu bağlamda ne kadar ağırlık taşıması gerektiğini bilmiyorsanız kılavuzumuza göz atın).
  • Anahtar kelimeyi alt başlıklarda ve gövde metninde de kullanın; bu, arama motorlarının yanı sıra Google veya Bing’de (veya başka bir arama motorunda) arama yapan insanların tıklamalarını artırmaya yardımcı olacaktır. İçeriğinizin bu önemli kısımlarını unutmayın!

Tüm bölüm başlıklarınız da anahtar kelimeyi içermelidir

Bir makale yazarken hatırlanması gereken en önemli şey, tüm bölüm başlıklarınızın anahtar kelimeyi içermesi gerektiğidir. Bunun nedeni, Google’ın makalenizi indekslemesini ve ziyaretçilere o konuyla ilgili bilgiler sunmasını sağlamaktır.

Ayrıca anahtar kelimeyi her bölümün ilk cümlesinde ve diğer her paragrafta en az bir kez kullanmalısınız. Bu sadece Google’ın ne hakkında konuştuğunuzu bilmesini sağlamakla ilgili değildir; aynı zamanda insanların ihtiyaç duydukları şeyi kendi sitelerinde veya uygulamalarında hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı olmakla da ilgilidir.

seo uyumlu makale nasıl yazılır 1

Kolay anlaşılması için anlamlı görseller ekleyin

Görsel yardımcılar, okuyucuların söylemeye çalıştığınız şeyi anlamalarına yardımcı olan bir resim veya videodur. Karmaşık konuları anlaşılması kolay bir şekilde açıklamak veya makalenize biraz eğlence katmak için kullanılabilirler.

Görsellerinizin alakalı olduğundan emin olmak için Google’ın SEO makalelerinde görsellerin en iyi nasıl kullanılacağına ilişkin Yardım Merkezi sayfasına göz atın.

Diğer ilgili makalelerinize bazı iç bağlantılar ekleyin

İç bağlantılar, okuyucularınızın aradıkları bilgileri kolayca bulabilmelerini sağlamak için harika bir yoldur. SEO hakkında bir makaleniz varsa, bununla ilgili diğer makalelerden bazılarından bahsedin (varsa). Bu, okuyucuların başka neler olduğu hakkında fikir edinmelerine yardımcı olacak ve belirli bir şeyi bulmak için birden fazla sonuç sayfası arasında arama yapmak zorunda kalarak hayal kırıklığına uğramalarını önleyecektir.

Blog Nasıl Kurulur?

Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

SEO uyumlu makale yazmak kolay bir iş değildir. Çok fazla araştırma, yazma ve biçimlendirme becerisi gerektirir. Ancak web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, bu görev için biraz zaman harcamaya değer.

SEO dostu içerik yazarken aklınızda bulundurmanız gereken bazı hususlar şunlardır:

  • Makalenin sitenizin veya uygulamanızın kullanıcıları tarafından okunması ve anlaşılması kolay olmalıdır.
  • Tüm anahtar kelimelerinizin düzgün bir şekilde dahil edildiğinden emin olmalısınız, böylece Google ilgili anahtar kelimeleri arayan bir web sitesinin veya uygulamanın sayfalarını taradığında kesilmeyeceklerdir (yeterli kelime kullanılmazsa bu olur).
  • Ayrıca, her bir cümlenin ne tür bir anahtar kelime yoğunluğu içerdiği hakkında doğru bilgiye ihtiyacınız vardır, böylece bu terimleri kullanarak arama yapan biri, bunlarla ilgili başka arama sorguları da olabileceğinden, diğerlerinden daha hızlı yanıt bulabilir!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu