Instagram

Instagram Hesap Doğrulama Onayı Alma İşlemi 2022

Instagram hesap doğrulama için şirket, marka ve tanınmış kişiler, hesabın sahibinin kendilerinin olduğunu kanıtlamak için mavi tik alırlar.

Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip dünyanın en çok bilinen sosyal medya platformlarından birisidir. Bu tür bir platformda öne çıkmak, bir şirket, kurum veya tanınmış bir kişiyseniz hesabınızın sahibi olduğunuzu kanıtlamak çok önemlidir. Elbette bu kadar fazla kullanıcı arasından bunu yapabilmek zor olabileceğini unutmayın. Adım adım ne olduğunu ve nasıl yapılabileceği makalede yazılıdır. Doğrulama ve mavi tik almak resmî belgeler ve zaman isteyen bir süreçtir.

Başvuru yapmak kolay olmasına rağmen kabul edilmek gerçekten zordur. Bu yazıda verilen bilgiler ile bu süreç daha hızlı ve kolay olacaktır.

Instagram Hesap Doğrulama Nedir?

Instagram hesap doğrulaması, profilin sahibinin siz olduğunu kullanıcılara kanıtlamanın en iyi yoludur. Instagram’da hesap doğrulama ve mavi tik alma sanılanın aksine farklı değildir ve aslında birbirini devam ettiren bir süreçtir.

Instagram’da mavi tik almak için yapılması gereken ilk işlem hesap doğrulamadır. Instagram hesap doğrulama işleminizi kabul ettiğinde, bunun karşılığında size mavi tik rozetinizi verir. Bu rozet sizin hesabınıza verdiği bazı artı özellikler oluyor. Yani iki işlemde aynı süreçlerden geçildiğinde ulaşılan bir sonuçtur

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram’da hesabınızın doğrulanması karşılığında verilen bir rozettir. Bunun anlamı hesabınızın bir markanın, ünlünün ya da tanınmış bir kişinin sahip olduğu orijinal hesabı olduğunun kanıtıdır. Yani bir onay işaretidir. Sadece Instagram değil, Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında da aynı görevi gören bir rozettir.

Instagram Hesap Doğrulaması nasıl yapılır?

Hesap doğrulama işlemini cep telefonunuzdan çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

  1. Doğrulamak istediğiniz Instagram profilinize gidin ve sağ üst köşede görülen üç çizgiye basın.
  2. Ayarlar kısmına gidin ve hesap butonuna basın.
  3. Önünüze çıkan sayfada Doğrulama iste butonuna dokunun
  4. Ekranınıza gelen başvuru formunu doğru ve eksiksiz bilgiler ile doldurun.

Tüm bu adımları eksiksiz ve hatasız yaptıktan sonra başvurunuz Instagram’a gönderilmiş olur ve talebinizi inceleyip bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla bir süreç başlatır.

instagram mavi tik ne i̇şe yarar?
instagram mavi tik ne i̇şe yarar?

Instagram Hesap Doğrulama İçin Hangi Bilgiler Gerekli?

Tam Ad: Kimlikte görünen şekilde yazılmalıdır.

Takma Ad: Kullanıcılar tarafından görüntülenen ad, hesap sahibinin kendi adı veya şirket adı olabilir. Takipçiler ya da potansiyel takipçilerin en çok bildiği takma adı kullanmak yararlı olur. İnsanlar sizi gerçek adınız ile değil de takma adınız ile tanıyorsa bu özelliği kullanabilirsiniz.

Kategori: Hesabınızın hangi ilgi alanında olduğunu belirtmelisiniz. Bu adımda farklı türlerde kategoriler arasından doğru seçimi yapabilirsiniz.

Blog Nasıl Kurulur, Blog Açmak için 5 Neden?

Instagram Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Ünlü bir kişi ya da kuruluşu Instagram’da arattığınızda, o isim üzerine açılan birçok hesap görme ihtimaliniz yüksektir. Bazıları o kadar iyi çalışır ki, o profilin gerçek sahibinin olduğuna inanabiliyorsunuz. Mavi tik de bu sorunun önüne geçebilmek için bir hesabın gerçek sahibinin olup olmadığını kanıtlayan rozet görevi görüyor.

Mavi tikler aynı zamanda sadece gerçek olup olmadığını kanıtlamaya değil, doğrulanan hesabın öne çıkmasını da sağlar. Bu sayede hesabınızı görüntüleyen kullanıcıların doğru hesabı takip etmesine yardımcı oluyor.

Profillerde ve arama sonuçlarında fark edilmeyi kolaylaştırır, Sosyal medyada prestijli sayılan bu rozet, aynı zamanda bir statü sembolü haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu