Wordpress

Siteniz İçin En İyi Ücretsiz WordPress Eklentileri – 2022

WordPress sitenize her türlü yardımcı işlevi ekleyen harika ücretsiz WordPress eklentileri bulabilirsiniz. Bu tür eklentiler, daha iyi içerik oluşturmanıza, sitenizi daha etkili bir şekilde pazarlamanıza ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamanıza yardımcı olabilir. Üstelik bir kuruş bile harcamanıza gerek kalmadan.

Bu eklentilerin geliştiricilere bir övgü olarak ve siteniz için harika ücretsiz WordPress eklentileri bulmanıza yardımcı olmak için, kişisel deneyime hem de siteniz için tüm zamanların en iyi ücretsiz WordPress eklentileri olduğunu düşündüğümüz şeyleri topladık.

En İyi Ücretsiz Wordpress Eklentileri

Ücretsiz WordPress eklentileri, premium eklentilerin tüm özelliklerini sunmayabilir, ancak yeni başlayanlar ve bütçesi kısıtlı bloglar için harikadır. Birçok ücretsiz eklentinin daha fazla özelliğe sahip premium bir sürümü vardır, böylece siteniz büyüdükçe daha sonra her zaman yükseltebilirsiniz.

Ücretsiz wordpress eklenti sürümünü kullanarak, eklenti özelliklerini ve seçeneklerini de test edebileceksiniz. Bu şekilde, eklentiye bağlı kalmak mı yoksa alternatifler aramak mı istediğinize kolayca karar verebilirsiniz.

Bu yazıda, kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz WordPress eklentilerinden bazılarını paylaşacağız.

1. AIOSEO

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

All In One SEO (AIOSEO), 3 milyondan fazla web sitesinde kullanılan kapsamlı bir SEO araç setidir. Birçok akıllı pazarlamacı, aramadaki görünürlüklerini artırmalarına ve web sitelerine trafik çekmelerine yardımcı olması için AIOSEO’ya güveniyor.

Web sitenizi kurarken SEO, dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biridir. WordPress SEO dostu olsa da, web sitenize rekabet avantajı sağlamak için yapabileceğiniz çok şey var.

Bunu yapmak için bir SEO eklentisine ihtiyacınız var ve piyasadaki en iyi WordPress SEO eklentilerinden biri AIOSEO’dur.

Ücretsiz sürümde bile, SEO ayarlarınızı yapılandırabilir ve sitenizi daha iyi sıralamalar için optimize edebilirsiniz. Endişelenmeyin, tüm adımlarda size yol gösterecek kullanışlı bir kurulum sihirbazıyla birlikte geldiği için AIOSEO’yu kurmak son derece kolaydır.

2. WPForms

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

WPForms, WordPress iletişim formu eklentisidir. Sadece birkaç tıklamayla web sitenizde bir iletişim formu oluşturmanıza ve eklemenize olanak tanır.

Ayrıca, WordPress formlarınıza daha fazla özellik eklemek için düzinelerce kullanışlı eklenti ile birlikte gelir. WPForms, randevu rezervasyon formları, ödemeli basit sipariş formları, anket formları, bülten formları ve daha fazlası dahil olmak üzere başka form türleri oluşturmak için 100’den fazla form şablonu sunar.

Kolay özelleştirme için sürükle-bırak oluşturucuya sahiptir. Form alanlarınızı herhangi bir kod düzenlemeden eklemek ve özelleştirmek için oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

3. MonsterInsights

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

MonsterInsights, en iyi WordPress Google Analytics eklentisidir. WordPress kontrol panelinizde size gerçek zamanlı web sitesi trafiğini, eyleme dönüştürülebilir bilgileri ve eksiksiz analitiği gösterir.

Hızlı analiz almak ve web sitenizi büyütmek için sayfaları, gönderileri ve kampanyaları takip edebilirsiniz. Ayrıca, bağlı kuruluş bağlantılarınıza, e-posta bağlantılarınıza ve diğer tüm giden bağlantılarınıza yapılan tıklamaları otomatik olarak izler.

Bir online mağaza işletiyorsanız MonsterInsights ayrıca şunları da izleyebilir:

  • Toplam gelir
  • Dönüşüm oranı
  • Ortalama sipariş değeri (AOV)
  • En iyi yönlendirme kaynakları
  • Ve dahası

MonsterInsights, kullanıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve doğru zamanda doğru eylemi gerçekleştirmek için özel raporlar oluşturmanıza da olanak tanır. Özel raporlarla, bir makaleyi yayınlamak için en iyi zamanı belirleyebilir, en popüler kategorileri bulabilir ve en yüksek puan alan anahtar kelimeleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

4. SeedProd

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

SeedProd, göz önünde bulundurmanız gereken başka bir paha biçilmez WordPress eklentisidir. Herkesin güzel web siteleri oluşturmasını kolaylaştıran güçlü bir sürükle-bırak sayfa oluşturucusudur. Bu yüzden 1 milyondan fazla web sitesi aktiv olarak kullanıyor.

SeedProd, web sitenizin temasını profesyonel görünmesi için kolayca özelleştirmenize olanak tanır. Eklenti ayrıca şunları oluşturmanıza yardımcı olur:

  • Özel siteler
  • Açılış sayfaları
  • Çok yakında sayfaları
  • Ve dahası

SeedProd’un en büyük avantajlarından biri, SEO için en iyi WordPress temalarından biri olmasıdır. Bu, Google’ın Sayfa Deneyimi standartlarını karşılayan ultra hızlı sitelerle sonuçlanır. Hızlı yüklenen siteler ayrıca daha iyi kullanıcı deneyimi (UX) ve gelişmiş dönüşümler sağlar.

5. RafflePress

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

RafflePress, en popüler ve kullanıcı dostu WordPress hediye ve yarışma eklentisidir.

RafflePress’in en iyi yanı, kullanımının kolay olması ve tamamen özelleştirilebilir olmasıdır.

5 dakika veya daha kısa sürede kolayca çekilişler oluşturabilmeniz için önceden oluşturulmuş çekiliş şablonları ve hatta bir kurallar ve koşullar oluşturucu ile birlikte gelir.

Ayrıca girişler için tonlarca seçenek içerir. E-posta listenizi hızlı bir şekilde oluşturabilmeniz için kullanıcılardan e-posta adreslerini çekilişe kaydolmalarını isteyebilirsiniz.

6. WooCommerce

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

WooCommerce, en esnek WordPress e-Ticaret eklentisidir. Online bir mağaza açmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir.

Bu eklentiyle, profesyonel bir geliştirici tutmadan e-ticaret işinizi kendi başınıza kurabilir ve yürütebilirsiniz. Temalar ve eklentiler dahil olmak üzere WordPress kaynaklarıyla uyumludur.

Ayrıca ödeme entegrasyonu, e-posta pazarlaması, sosyal medya paylaşımı ve daha fazlası için üçüncü taraf çözümleriyle de uyumludur.

7. WP Rocket (Caching plugin)

siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri
siteniz i̇çin en i̇yi ücretsiz wordpress eklentileri

WP Rocket, yükleme sürelerinizi hızlandırmanıza yardımcı olan güçlü bir önbellek eklentisidir. Bunu, sunucularınızın daha az iş yapması için sitenizde dinamik olarak oluşturulan her sayfanın önbelleğe alınmış kopyalarını oluşturarak yapar. Hızlı sayfa yükleme sürelerinin neden kritik olduğundan ve önbelleğe alma çözümlerinin görüntü optimizasyonundan bile daha etkili bir çözümdür. Test sonuçlarına göre WP Rocket, sayfa yükleme sürelerinizi %63 oranında azaltabilir.

Blog Nasıl Kurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu