Genel

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Yapılması Gerekenler 2022

Online olarak para kazanma yöntemlerinden birisi adsense hesabı oluşturmak ve kullanmaya başlamaktır. Adsense hesabı açarak para kazanmak basit ve risksiz bir yöntemdir ve günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Adsense; kullanıcıların internet sitelerinden veya diğer sosyal medya ağlarından gelir elde etmesini amaçlamaktadır.

Adsense ile para kazanmanın belirli bir çalışma koşulu vardır. Reklam almak isteyen kullanıcılar ile reklam vermek isteyen firmaları buluşturan bu yöntem ile para kazanmak mümkün olmaktadır. Google adsense ile para kazanmak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu hususlar;

  • Web sitesinin güncel tutulması
  • Siteye günlük olarak içerik eklenmesi
  • Reklam getirisi yüksek olan içeriklerin siteye yüklenmesi
  • Sitenin sektörü ile ilgili geniş çaplı bilgiye sahip olmak ve içeriklerin kaliteli olması

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Bir Web Sitesine Sahip Olmak ve Güncel Tutmak

Google Adsense hesabını kullanabilmek için belirli bir web sitesine sahip olmaya gerek olmasa da Adsense servisinin istediği özellikleri yerine getirmek gerekmektedir. Bir web sitesinin varlığı Adsense’den para kazanmak için önemli koşullardan birisidir. Bu durum teknik bir zorunluluk değildir ancak para kazanmak için belirli hususları öncelik haline getirilmelidir.

Web sitesini açtıktan sonra para kazanmaya devam edebilmek ve Adsense hesabını güncel tutabilmek için güncel olarak paylaşım yapmak öncelikler arasındadır. Özellikle para kazanmak ve Adsense hesabının kapatılmaması için yapılması gereken ilk şey kaliteli içerikler üretmektir. Ancak içerikten bahsedilen unsurlar yalnızca yazıdan oluşmamaktadır. Kaliteli bir içerik; fotoğraf, resim, ses dosyası ve benzeri unsurları kapsamaktadır.

adsense hesabının kapatılmaması i̇çin yapılması gerekenler
adsense hesabının kapatılmaması i̇çin yapılması gerekenler

Google Adsense hesabı açık tutmak için web sitesini güncel olarak kullanmak bu hesabın kapatılmaması için yapılması gereken adımlardan yalnızca birisidir. Güncel olan bir web sitesi ve Google hesabı ile para kazanmaya devam edilebilir.

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Özgün Bir Web Sitesi Oluşturmak

Google Adsense hesabını aktif olarak kullanabilmek için özgün bir web sitesi kurmak atılması gereken adımlardan ilkidir. Adsense hesabını kullanmak para getirisi için büyük önem arz etmektedir ve bu hesabın kapatılması ve güncel olarak kullanılabilmesi için hakim olunan alanlarda bir site oluşturulmalıdır. Bu sitelere içerik üretilirken herhangi bir zorlukla karşılanmak mümkün değildir çünkü içerikler ilgi alanıdır. Böylece sürdürülebilir bir iş yaparken hem sitenizi aktif hem de Adsense hesabınızı güncel tutabilirsiniz.

Bir siteye organik ziyaretçi çekebilmek web sitesinin güncel olarak kullanılabilmesini ve devamlılığını sağlamaktadır. Bu web sitesi için Adsense hesabını kullanmak ve yönetmek para kazanma ihtimalini artırdığı gibi Adsense hesabının pasif bir durumdan aktif bir duruma getirmektedir. Bundan dolayı özgün ve kaliteli içerik üreten bir web sitesini kullanmak Adsense hesabının kapatılmaması için üyük bir öneme sahiptir.

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin SEO’ya Uygun Bir Web Sitesi Oluşturmak

Google Adsense hesabı açık tutmak amacı ile gerçekleştirilen bir diğer adım ziyaretçilerin aradıkları bilgiye ulaşabilir olmasını sağlamaktır. Google arama motoru optimizasyonuna göre oluşturulan içerikler sayesinde listelenen anahtar kelimeler Google’da web sitenizin görülmesini sağlamaktadır. Ancak web sitenizin SEO’ya uygun şekilde ayarlanması ve kullanılması gerekmektedir. SEO uygulamaları iç ve dış hizmetler olarak ikiye ayrılmaktadır. İç ve dış SEO çalışmaları ile web sitenizin ismi Google basamaklarında üst sıralara çıkmakta ve böylece organik ve doğal bir görünüm kazanılmaktadır.

Organik trafik akışına uğrayan bir web sitesinin içeriği genel olarak zaman geçirilebilecek düzeydedir. Bu kalitede olan bir web sitesinde vakit geçirmek ve içeriklerden verim almak mümkün olmaktadır. Ziyaretçi akımına uğrayan bir site hem para kazandırır hem de Adsense hesabının aktif tutulmasına yardımcı olur.

adsense hesabının kapatılmaması i̇çin seo’ya uygun bir web sitesi oluşturmak
adsense hesabının kapatılmaması i̇çin seo’ya uygun bir web sitesi oluşturmak

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Reklam Yerleştirme Seçenekleri

Web sitenizde reklam vereceğiniz alanları kendiniz seçebilir veya Google’ın sizin için reklam alanı oluşturmasına izin verebilirsiniz. Bu reklamlar aracılığı ile web sitesinden para kazanmaya başlayabilir ve Adsense hesabınızı güncel olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Web siteniz için arama motoru reklamlarını kullanmak Google’da üst düzey basamaklarda görünebilmek ve tanınabilmek açısından son derece önemlidir. Ayrıca link reklamları da sitenizin sürekli olarak görünür olmasına yardımcı olmaktadır.

Google Adsense hesabı açık tutmak için web sitenizde reklam oluşturup yayınlayabilir ve bu sayede hesabınızı devamlı olarak kullanabilirsiniz. Google Adsense hesap oturumunu açtığınızda reklamlara tıklayıp gereken ayarları yapabilir ve bu sayede hesabınızı güvenilir ve uzun süreli olacak şekilde kullanabilirsiniz. Ancak reklam yerleşimlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Özellikle web sitenizin bir sayfasının içeriğinden fazla reklam yerleştirmek içerikten daha fazla reklam alanı oluşturulmasının önünü açmaktadır. Sayfalardaki reklam adetine dikkat edilmeli ve diğer içeriklerinde görünür olmasını sağlamalısınız.

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Youtube Kitlesine Erişmek

Adsense hesabını kullanarak yapabileceğiniz bir diğer işlem Youtube kanalında reklam yayınlamaktır. Google Adsense hesabı açık tutmak için Youtube üzerinden gerekli olan uygulamaları yerine getirmek oldukça önemlidir. Bu uygulamalar, video düzenleme becerilerine sahip olmak ve özgün içerikler sunmaktır. Adsense hesabınızın güncel olarak kullanılabilmesi için Youtube gibi sosyal medya ağları üzerinden içerikler oluşturmak ve sunmak gerekmektedir.

Adsense hesabınızdan üst düzey bir verim alabilmek için Youtube’da yayınlayacağınız içeriklerin telifsiz içerik olarak kullanmanız büyük bir önem arz etmektedir. Telif hakkı içeren sesli ve görüntülü içerik kullanımı, sunulan videodan para kazanmanızı engelleyebilmektedir. Uzun saatler boyunca hazırlanan içeriklerin telifli bir materyal ile sunulması sonucunda gelirlerin telifli içeriğe sahip olanlara gitmesine neden olabilmektedir. Bu durum hem para kazanmanın önüne geçmekte hem de Adsense hesabının düzgün bir şekilde kullanılmasına etki etmektedir. Ancak güncel bir kullanım imkânı sunduğu için Youtube ve diğer sosyal medya ağlarında paylaşım yapmak Adsense hesabınızın kapatılmasının önüne geçebilir.

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Google Kurallarına Uyma

Bir web sitesine sahipseniz ve Adsense hesabınızı aktif tutmak için uğraş veriyorsanız Google’ın kurallarına uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Özellikle tıklamaları önermek, tıklama başına PPC alanı satın almak ve web sitesine ziyaretçi çekebilmek için oluşturulan programları kullanmak yasaktır. Google Adsense hesabı açık tutmak gayesi ile hareket edildiğinde Google’ın prosedürlerine uyulması oldukça önemlidir.

Niche Blog Nedir?

Adsense hesabınızın kapatılmaması için Google’dan gelecek olan e-maillerin sıklıkla kontrol edilmesi gereklidir. Böylece Google’ın web sitenize dair uyarılarını gözden kaçırmayacak ve Adsense hesabınızın kapatılmasının önüne geçebileceksiniz.

Adsense Hesabının Kapatılmaması İçin Şüpheli Reklam İçeriklerden Uzak Durmak

Web sitenizde yer alan Adsense reklamlarının rakiplerine ait olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Bunların web sitenizde görünmesini engelleyebilmek adına Adsense hesabınızdan gerekli içerikleri kontrol edebilirsiniz. Sitenizde yer alan reklamların hangi içeriklere sahip olduğunu göremeyebilirsiniz ve bu durumun devam etmesine engel olamayabilirsiniz. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınızda URL edinme konusunda oldukça dikkat etmelisiniz.

Google Adsense hesabı açık tutmak ve reklamları engelleyebilmek için bu reklamları belirli bir dokümana kayıt etmek gerekmektedir. Bu URL içeriğini engellenen reklamlar bölümüne yapıştırarak tüm önlemleri alabilirsiniz. Adsense hesabınızı aktif olarak kullanabilmeniz için olumlu ve olumsuz bütün süreci en iyi şekilde kontrol etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu